Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu WCAG
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Ośrodek Wczesnej Interwencji Neuroradiologicznej

Kierownik lek. med. Małgorzata Wawrzyniak

 

Ośrodek Wczesnej Interwencji Neuroradiologicznej (OWIN) usytuowany jest na parterze budynku głównego Szpitala, przy Izbie Przyjęć.

Głównym celem działalności OWIN jest terapia polegająca na przywróceniu prawidłowego krążenia mózgowego w ostrej fazie udaru niedokrwiennego mózgu oraz zmniejszenie ryzyka niepożądanych deficytów neurologicznych.

Nowoczesne metody diagnostyki i leczenia z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu i aparatury medycznej realizuje wykwalifikowana kadra lekarzy specjalistów radiologii, chirurgii naczyniowej i anestezjologii oraz pielęgniarek specjalistek i techników elektroradiologii.

W Ośrodku wykonywane są zabiegi diagnostycznej arteriografii DSA tętnic mózgowych i domózgowych oraz zabiegi terapeutyczne - trombolizy dotętnicze.

Pacjenci na zabiegi wewnątrznaczyniowe mogą być kierowani z oddziałów neurologicznych, Izby Przyjęć lub poradni neurologicznej. Zabiegi te wykonywane są zawsze w trybie hospitalizacji.

Zgodnie z art. 32c ust.1 ustawy Prawo Atomowe prowadzona przez Szpital im. św. Jadwigi działalność medyczna związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące spełnia wymogi obowiązujących przepisów z zakresu ochrony radiologicznej oraz nie ma ponadnormatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko.

W odniesieniu do higieny radiacyjnej nasze pracownie zostały uruchomione na podstawie projektu i opisu osłon stałych oraz wentylacji. Projekty uzyskały pozytywną opinię Opolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego w Opolu, ul. Mickiewicza 1. Osłony stałe od chwili uzyskania zezwolenia pozostają w stanie  nienaruszonym. Aparaty rentgenowskie (będące wyposażeniem naszych pracowni) użytkowane są na podstawie zezwolenia wydanego przez Opolski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny w Opolu, ul. Mickiewicza 1 i regularnie podlegają testom specjalistycznym wykonywanym przez jednostki posiadające akredytacje zgodnie z Prawem Atomowym..

Wydane zezwolenia:

Aparat stacjonarny INTUITION SYSTEM 0180 - decyzja 30/2019

Aparat mobilny !M1 SOLUTIION FOR TOMORROW - decyzja 8/2019

Angiograf INNOVA 3131 - decyzja 51/2010